Wywiad z twórczynią marki ByRieske

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z twórczynią wyjątkowej marki - ByRieske.

1. Skąd pomysł na stworzenie marki?

Pomysł na stworzenie marki chodził mi po głowie od dawna. Jednak jako projektantka mody realizowałam swoją pasję wyłącznie pracując dla firm zewnętrznych. Dopiero w 2017 roku uświadomiłam sobie, że już najwyższy czas zbudować markę Premium pod własnym nazwiskiem. Odtąd staram się ją konsekwentnie rozwijać, tworząc kolekcje dla wyjątkowych kobiet, dla których sposób ubierania to doskonała forma wyrażania siebie.

2. Kim jest Klient marki?

Klientem marki by Rieske są kobiety w wieku 20-60 lat, aktywne zawodowo, które doceniają jakość i unikalny produkt. Bardzo często są one przedstawicielkami wolnych zawodów bądź prowadzą własne firmy. Są też pracownikami banków, naukowcami oraz lekarzami. Są niezależne, często praca jest ich pasją. To kobiety, które nie będą zainteresowane odzieżą produkowaną na masową skalę. Nie liczy się dla nich ilość, a jakość kupowanych rzeczy. Chcą podążać zgodnie z ideą Slow Fashion. Chcą również poprzez ubiór wyrażać swoje zainteresowania i swoją osobowość.

3. Jakie mają Państwo plany na rozwój marki?

Zamierzamy wyjść naprzeciw potrzebom tych kobiet, którym trudniej dopasować ubrania w typowym rozmiarze XS, S, M czy L, a które również chcą mieć swój wyrazisty styl. Dlatego proponujemy odszywanie wybranych przez klientkę modeli z naszych kolekcji pod konkretne jej wymiary. To taki nasz produkt „szyty na miarę.” Pomysł ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród odbiorców.

4. Gdzie można znaleźć Pani produkty?

Obecnie nasze produkty dostępne są na stronie internetowej: www.byrieske.com.pl. Kolekcje często prezentujemy też na targach mody niezależnej, gdzie można je obejrzeć „w realu” i przymierzyć na miejscu. Oczywiście zawsze można się umówić na spotkanie w pracowni. Wraz z rozwojem firmy planujemy również otworzyć butik stacjonarny.

5. Skąd czerpie Pani inspiracje?

Inspiruje mnie sztuka, taniec, moda światowa. Obserwuję aktualne trendy i próbuję wprowadzić do swojej kolekcji takie elementy i nowości, które są mi najbliższe i podkreślą mój styl. Nie staram się jednak na siłę podążać za trendami. Wielką inspiracją są dla mnie same tkaniny, ich kolor, faktura. Uwielbiam zestawiać delikatną, zwiewną tkaninę jak koronka czy jedwab ze skórą naturalną, glanami i rockową biżuterią. Takie połączenia zyskują nowoczesny, niebanalny charakter. Od zawsze fascynował mnie glam-rockowy styl Kate Moss. By Rieske to właśnie zestawianie takich skrajności: subtelności z odważnymi akcentami. To idealne połączenie elegancji z pazurem.

6. Jak radzi sobie Pani z sezonowością?

Nasze kolekcje są w większości całoroczne. Tworzymy je w taki sposób, by ułatwić naszym klientkom tak skompletować swoją garderobę, by znajdujące się w niej oryginalne i ponadczasowe rzeczy pasowały do wszystkiego. Chcemy pokazać, że można odejść od częstych zakupów w sieciówkach, uzupełniając co jakiś czas swoją szafę o kilka nowych, unikatowych ubrań dopełniających stylizacje.

7. Planuje Pani poszerzenie swojej marki o dodatkowe produkty?

W naszej ofercie znajduje się bardzo szeroki wybór asortymentu, począwszy od klasycznej koszuli, t-shirta, spódnicy, sukienki czy spodni, skończywszy na swetrze, żakiecie czy płaszczu. Wśród akcesoriów mamy też nakrycia głowy, kominy oraz paski skórzane. W każdym sezonie pojawiają się nowe modele, które świetnie współgrają zestawiane z wyrobami z poprzednich kolekcji. Moim marzeniem jest wprowadzić w przyszłości do naszej oferty także obuwie i biżuterię.

8. Co doradziliby Państwo osobom, które marzą o otworzeniu swojej marki?

Receptą na sukces jest nie tylko kreatywność, pasja czy zamiłowanie do wykonywanej pracy. Istotna jest również pracowitość, cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Ogromnie ważne, a może i najważniejsze jest też wsparcie rodziny, na którą ja na szczęście zawsze mogę liczyć. Na koniec posłużę się swoim ulubionym cytatem: „Jeśli nie znasz portu przeznaczenia, wiatry pomyślne nie będą ci wiały.” L. A. Seneca

Monika Rieske, projektantka mody, właścicielka marki By Rieske

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion