Finaliści
Faydash

FAYDASH ma na celu  pobudzić obrazotwórczą wyobraźnię odbiorcy  i podkreślić ekspresję swojej estetyki. Moja kolekcja jest zaprojektowana na sezon S/S 2020 r. W jej skład wchodzi wykonane ręcznie obuwie i odzież, a także akcesoria.  Wyraźna manifestacja koloru występującego pod postacią zdecydowanych, kontrastowych barw, z których każda została obdarzona własną energią, pozwalając w sposób fantazyjny, a wręcz utopijny eksperymentować w oddziaływaniu na odbiorcę. „Utopista nie godzi się na świat zastany, nie zadowala się aktualnie istniejącymi możliwościami: marzy, fantazjuje, antycypuje, projektuje, eksperymentuje” Moda w ostatnich czasach moim zdaniem cieszy się coraz większą wolnością.

Jeanette

Nazywam się Żaneta Barbarewicz, ukończyłam Technikum Technologii Odzieży oraz  Krakowskie Szkoły Artystyczne . Moim marzeniem jest założenie własnej marki odzieżowej . W projektach stawiam na idee i koncept. Moim celem jest promowanie ograniczenia konsumpcjonizmu. Działam w zgodzie z zasadami zrównoważonej mody i tworzę pojedyncze, unikatowe projekty z charakterem, w niepowtarzalnym stylu. Materiały pozyskuje z różnych źródeł. Są to dobrej jakości ścinki oraz końcówki tkanin, niewykorzystane przez innych.

KUCA

Marka KUCA to marka stworzona z pasij do projektowania odzieży oraz akcesoriów. Osiągnięcia marki to współpraca z showroomami, udział w licznych konkursach oraz panelach zawodowych, a także pokazy kolekcji podczas wydarzeń modowych. Założycielką marki jest Katarzyna Kuca- projektantka ubioru, która ukończyła Akademie Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku projektowanie ubioru, zdobywczyni wielu nagród z zakresu projektowania ubioru, twórczyni wizerunku scenicznego zespołu SIE.

Joanna Małecka

Od dwóch lat projektantka pokazuje swoje autorskie kolekcje na prestiżowych konkursach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Projektantka posiada w swojej ofercie propozycje ubiorów pret – a – porter dla kobiet. Uwzględnia też możliwość szycia na miarę i wykonywania projektów indywidualnych, pod konkretne zamówienie klienta.  Jej projekty słyną z asymetrycznych form, które najczęściej dominują w proponowanych ubiorach. Zarówno jej poprzednia kolekcja A/W 18/19 “Upside Down”, jak i tegoroczna A/W 19/20 „Release” znalazły się w finałach konkursów Złota Nitka i Off Fashion Kielce.

Angelika Ożdyżyńska

Premiera pierwszej autorskiej Kolekcji projektantki Angeliki Ożdżyńskiej odbyła się podczas Cracow Fashion Week 2019r.
Kolekcję charakteryzowały obszerne dekoracyjne struktury, wykorzystane zostały materiały niekonwencjonalne oraz autorskie techniki łączenia tkanin.
Projekty mogliśmy zobaczyć na wielu wydarzeniach i pokazach mody: No Waste Show, Laboratorium Mody, Tartan Fashion for Cracow, Raddison Blu "przePROJEKTowani", Modopolis, Bridal Fashion&Beauty.

Głosowanie publiczności
Faydash
37.39%
Jeanette
0.18%
KUCA
0.18%
Joanna Małecka
1.27%
Angelika Ożdyżyńska
60.98%
Terminy
31 stycznia 2020

NADSYŁANIE ZGŁOSZEŃwypełnij formularz powyżej, napisz w kilku słowach o planach swojej marki. Do formularza dołącz minimum 6 zdjęć kolekcji (ujęcia z różnych stron).

8 marca 2020

GŁOSOWANIE PUBLICZNOŚCIJury konkursu wybierze finałową 5, którą opublikujemy poniżej. Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy kliknąć Głosuj pod zdjęciem finałowej kolekcji.

15 marca 2020

WIELKI FINAŁ podczas Targów WOW Fashion Select
Finaliści przedstawią swoje kolekcje w Pokazie Mody na Scenie Głównej targów. Jury wybierze najlepsze marki oraz ogłosi wynik głosowania publiczności.

Opis konkursu

Konkurs WOW Fashion Awards to wydarzenie towarzyszące marcowym targom mody WOW Fashion na PGE Narodowy,
gdzie w elitarnym otoczeniu wystawców - najlepszych polskich projektantów i kreatorów mody, oraz pasjonatów mody
– konsumentów i gości odwiedzających targi uczestnicy konkursu zaprezentują swoje kolekcje w pokazie finałowym,
podczas którego specjalnie powołana Kapituła ekspertów wyłoni zwycięzcę.

Celem konkursu jest promocja młodych twórców, marek stawiających swoje pierwsze kroki na rynku mody w Polsce,
nieodkrytych talentów wnoszących świeżość w kreowaniu ubioru, stawiających na oryginalność i indywidualność w swoich kolekcjach.

Otwarta formuła konkursu daje szanse na zaprezentowanie swoich prac w nieograniczony, nienarzucający określonego formatu sposób,
pozwala na zgłaszanie do konkursu istniejących już kolekcji, które poddane zostaną ocenie zarówno w kontekście samej kreacji
jak i koncepcji oraz spójności z DNA marki.

Udział w konkursie to możliwość zdobycia wyjątkowych nagród, m.in.: statuetki WOW Fashion Awards,
pokazu Kolekcji w Pokazie Mody podczas kolejnej  edycji Targów WOW Fashion Select,
bloku zajęć na studiach podyplomowych w uczelni VIAMODA,
publikacji kolekcji w portalach oraz magazynach branżowych i wiele innych.

Jury
Nagrody
Finaliści
Pokaz Mody na Scenie Głównej podczas Targów WOW Fashion 2019
Voucher od Depil Concept
Voucher od Manicure Express
4 zaproszenia na Targi WOW Fashion
Miejsce I
Statuetka WOW Fashion Awards
Dyplom uczestnictwa
Pokaz Mody na 2 edycji Targów WOW Fashion
Stoisko na 2 edycję Targów WOW Fashion
Blok zajęć na studiach podyplomowych w uczelni VIAMODA
Publikacja w portalu fashionpost.pl i w Fashion Magazine
Wyróżnienie
Dyplom uczestnictwa
Stoisko na 2 edycję Targów WOW Fashion
Publikacja w portalu Woman Magazine
Nagroda Publiczności
Dyplom Uczestnictwa
Publikacja w portalu Woman Magazine
Regulamin
Zapoznaj się z regulaminem konkursu
Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion