Finaliści
CINDERELLA

Marka Cinderella powstała w 2009 roku z pasji i zamiłowania do mody i krawiectwa.Obecnie to pracownia i miejsce dla kobiet ,które szukają wyjątkowych i perfekcyjnie uszytych kreacji na każdą okazję od sukien ślubnych i wieczorowych po codzienną elegancką odzież casual.
Tworzymy kreacje na najważniejsze i wyjątkowe momenty życia dla dużych i małych księżniczek,które są odzwierciedleniem marzeń z dzieciństwa o zmianie z kopciuszka w piękną delikatną księżniczkę,a czasem w silną pewną siebie kobietę.
W każdy projekt wkładamy serce i zaangażowanie,a największą nagrodą dla nas jest zadowolenie naszych klientek.
Projektowanie i szycie to moja duża część życia.Każda suknia ma swoją historię najpiękniejszego dnia życia,wielkiej miłości,czy sukcesu zawodowego.Klientki cenią w naszych kreacjach jakość wykonania i komfort noszenia.Cechują nas dokładność,dbałość o każdy detal i wyczucie stylu.Ciężką pracą stawiamy na nieustanny rozwój i chęć doskonalenia się.Zaufanie którym darzą nas klientki daje nam ogrom pozytywnej energii i motywacji.Naszym marzeniem i celem jest stworzenie luksusowej marki z logo SZAFRANKOVA znanej i lubianej na całym świecie,która będzie łączyć w sobie pewną siebie kobietę świadomą własnej wartości,kochającą klasę,ceniącą jakość i ponadczasowy styl połączony ze światowymi trendami.

Faydash

FAYDASH ma na celu  pobudzić obrazotwórczą wyobraźnię odbiorcy  i podkreślić ekspresję swojej estetyki. Moja kolekcja jest zaprojektowana na sezon S/S 2020 r. W jej skład wchodzi wykonane ręcznie obuwie i odzież, a także akcesoria.  Wyraźna manifestacja koloru występującego pod postacią zdecydowanych, kontrastowych barw, z których każda została obdarzona własną energią, pozwalając w sposób fantazyjny, a wręcz utopijny eksperymentować w oddziaływaniu na odbiorcę. „Utopista nie godzi się na świat zastany, nie zadowala się aktualnie istniejącymi możliwościami: marzy, fantazjuje, antycypuje, projektuje, eksperymentuje” Moda w ostatnich czasach moim zdaniem cieszy się coraz większą wolnością.

Jeanette

Nazywam się Żaneta Barbarewicz, ukończyłam Technikum Technologii Odzieży oraz  Krakowskie Szkoły Artystyczne . Moim marzeniem jest założenie własnej marki odzieżowej . W projektach stawiam na idee i koncept. Moim celem jest promowanie ograniczenia konsumpcjonizmu. Działam w zgodzie z zasadami zrównoważonej mody i tworzę pojedyncze, unikatowe projekty z charakterem, w niepowtarzalnym stylu. Materiały pozyskuje z różnych źródeł. Są to dobrej jakości ścinki oraz końcówki tkanin, niewykorzystane przez innych.

KUCA

Marka KUCA to marka stworzona z pasij do projektowania odzieży oraz akcesoriów. Osiągnięcia marki to współpraca z showroomami, udział w licznych konkursach oraz panelach zawodowych, a także pokazy kolekcji podczas wydarzeń modowych. Założycielką marki jest Katarzyna Kuca- projektantka ubioru, która ukończyła Akademie Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku projektowanie ubioru, zdobywczyni wielu nagród z zakresu projektowania ubioru, twórczyni wizerunku scenicznego zespołu SIE.

Angelika Ożdżyńska

Premiera pierwszej autorskiej Kolekcji projektantki Angeliki Ożdżyńskiej odbyła się podczas Cracow Fashion Week 2019r.
Kolekcję charakteryzowały obszerne dekoracyjne struktury, wykorzystane zostały materiały niekonwencjonalne oraz autorskie techniki łączenia tkanin.
Projekty mogliśmy zobaczyć na wielu wydarzeniach i pokazach mody: No Waste Show, Laboratorium Mody, Tartan Fashion for Cracow, Raddison Blu "przePROJEKTowani", Modopolis, Bridal Fashion&Beauty.

Głosowanie publiczności
CINDERELLA
17.59%
Faydash
8.61%
Jeanette
26.85%
KUCA
2.4%
Angelika Ożdżyńska
43.65%
Terminy
31 stycznia 2020

NADSYŁANIE ZGŁOSZEŃwypełnij formularz powyżej, napisz w kilku słowach o planach swojej marki. Do formularza dołącz minimum 6 zdjęć kolekcji (ujęcia z różnych stron).

5 Kwietnia 2021

GŁOSOWANIE PUBLICZNOŚCIJury konkursu wybierze finałową 5, którą opublikujemy poniżej. Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy kliknąć Głosuj pod zdjęciem finałowej kolekcji.

5 Września 2021

WIELKI FINAŁ podczas Targów WOW Fashion Select
Finaliści przedstawią swoje kolekcje w Pokazie Mody na Scenie Głównej targów. Jury wybierze najlepsze marki oraz ogłosi wynik głosowania publiczności.

Opis konkursu

Konkurs WOW Fashion Awards to wydarzenie towarzyszące czerwcowym targom mody WOW Fashion na PGE Narodowy,
gdzie w elitarnym otoczeniu wystawców - najlepszych polskich projektantów i kreatorów mody, oraz pasjonatów mody
– konsumentów i gości odwiedzających targi uczestnicy konkursu zaprezentują swoje kolekcje w pokazie finałowym,
podczas którego specjalnie powołana Kapituła ekspertów wyłoni zwycięzcę.

Celem konkursu jest promocja młodych twórców, marek stawiających swoje pierwsze kroki na rynku mody w Polsce,
nieodkrytych talentów wnoszących świeżość w kreowaniu ubioru, stawiających na oryginalność i indywidualność w swoich kolekcjach.

Otwarta formuła konkursu daje szanse na zaprezentowanie swoich prac w nieograniczony, nienarzucający określonego formatu sposób,
pozwala na zgłaszanie do konkursu istniejących już kolekcji, które poddane zostaną ocenie zarówno w kontekście samej kreacji
jak i koncepcji oraz spójności z DNA marki.

Udział w konkursie to możliwość zdobycia wyjątkowych nagród, m.in.: statuetki WOW Fashion Awards,
pokazu Kolekcji w Pokazie Mody podczas kolejnej  edycji Targów WOW Fashion Select,
bloku zajęć na studiach podyplomowych w uczelni VIAMODA,
publikacji kolekcji w portalach oraz magazynach branżowych i wiele innych.

Jury
Nagrody
Finaliści
 • Pokaz Mody na Scenie Głównej podczas Targów WOW Fashion 2021
 • 2 zaproszenia na Targi WOW Fashion
Miejsce I
 • 1 dzień na sesję zdjęciową w Kuźni Golfa
 • Warsztaty od VIaModa
 • Karta podarunkowa do salonów Reserved na kwotę 500 zł oraz zestaw naszych gadżetów dla jednej wyróżnionej osoby.
 • Voucher na zabiegi od Depil Concept
 • Stoisko do 12m2 na 3 edycję WOW Fashion Select
 • Współpraca z magazynem Fashion Magazine
 • Pokaz mody podczas 3 edycji WOW Fashion Select
 • Wywiad z Projektantem, który zostanie opublikowany na stronie WOW Fashion Select oraz w social media Organizatora
 • Statuetka ufundowana przez Business Tigers Club
Wyróżnienie
 • Informacja o nagrodzie w Fashion Magazine
 • Voucher od Depil Concept
 • Wywiad z Projektantem, który zostanie opublikowany na stronie WOW Fashion Select oraz w social media Organizatora
Nagroda Publiczności
 • Informacja o nagrodzie w Fashion Magazine
 • Voucher od Depil Concept
 • Wywiad z Projektantem, który zostanie opublikowany na stronie WOW Fashion Select oraz w social media Organizatora
Regulamin
Zapoznaj się z regulaminem konkursu
Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion