Vera Wang. Każda kobieta chce się u niej ubrać

Vera Wang to projektantka, którą kocha prawie każda kobieta. Dlaczego? Nie tylko dlatego, że związana jest modą ślubną, a jej projekty cieszą się największą popularnością, ale także z powodu krojów, które podkreślają atuty każdej sylwetki.

To w jej sukni najsłynniejsza ekranowa miłośniczka mody udała się do ślubu. Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście” wiedziała, że wyjątkowym dopełnieniem ceremonii z Mr Bigiem będzie suknia zaprojektowana przez Verę Wang. To właśnie ta projektantka mody podziwiana była w „Plotkarze” czy „Ślubnych wojnach”.

Chinka w wielkim mieście

Verva Wang jest rodowitą mieszkanką Nowego Jorku. Jej rodzice pochodzą z Chin. Matka zajmowała się tłumaczeniem w ONZ, natomiast ojciec założył własną firmę medyczną. Wychowała się w bogatym domu, który pozwolił jej na zdobycie wykształcenia, jak również ułatwił start w świecie mody. W latach 60. uczyła się na paryskim uniwersytecie, a następnie zdobyła dyplom z historii na Sarah Lawrence College. W dzieciństwie duże nadzieje pokładała w karierze łyżwiarki figurowej. Wystąpiła nawet w parze z Jamesem Stuartem na mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Kiedy nie dostała się do kadry, zajęła się modą. Znajomości i kontakty w środowisku miała bardzo duże. Brała w końcu udział w balu debiutantek w Waldorf Astoria w Nowym Jorku.

Diabeł z Vogue ubiera się u Wang

Niewiele osób wie, że Vera Wang pierwsze kroki na drodze fashion zdobyła dzięki biblii mody, czyli „Vogue”. To właśnie tam trafiła jako redaktorka zaraz po ukończeniu Sarah Lawrence. Była więc najmłodszą zatrudnioną w czasopiśmie. Pracowała tam 17 lat. W 1987 roku zdecydowała się zmienić posadę. Wybrała praktykę u Ralpha Laurenta. W wieku 40 lat zrezygnowała i z niej, by otworzyć własny salon.

Pierwszy sklep stworzyła w 1990 roku w Nowym Jorku. Co można było kupić? Oczywiście kolekcje ślubne, dzięki którym stała się jedną z najsłynniejszych projektantek świata. Kolejne butiki otwierała w Tokio, Londynie, jak również w Sydney. Wkrótce powiększyła ofertę o biżuterię, zapachy, buty i domowe akcesoria.

Największe wybierają Verę

Dla kogo szyła Vera Wang? Wśród gwiazd, które skorzystały z jej ślubnych usług, są między innymi Khloe Kardashian, Kim Kardashian, Hilary Duff, Avril Lavigne, Alicia Keys, Mariah Carey, a także Victoria Beckham. Inne jej suknie nosiła choćby Michelle Obama czy też Nancy Kerrigan (Wang projektowała dla łyżwiarek figurowych).

Co ciekawe, projektantka na dwa lata wycofała się z prezentowania swoich kolekcji na wybiegach podczas oficjalnych pokazów. Postawiła na reklamę via film. Na wybiegi wróciła przy okazji promocji kolekcji wiosna/lato 2020 i została bardzo pozytywnie przyjęta.

W 2018 została wyróżniona 34. miejscem na liście najbogatszych Amerykanek, które do fortuny doszły własnymi siłami. Ponadto, jej przychód szacowany jest w granicach 650 milionów dolarów na rok.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Mademoiselle Coco

Moda w kratę. Burberry

Sprawdź nas także na Facebooku!

WOW Fashion

WOW Fashion Team

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion