Tomasz Bajor - jak powstała marka Marshall Shoes?

Firma Marshall Shoes tworzy markę opartą na tradycyjnym rzemiośle i kreatywnej sztuce projektowania. W częstochowskiej manufakturze powstaje obuwie damskie najwyższej jakości, które trafia zarówno do zwolenniczek stylowych eksperymentów, jak i klasycznych kreacji .Wynikiem ponad dwudziestoletniego doświadczenia w branży obuwniczej jest doskonały warsztat, gwarantujący komfort noszenia i staranne wykonanie. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Tomaszem Bajorem.

Od zawsze wiedziałeś, że będziesz projektantem?

Moja przygoda z projektowaniem zaczęła się w szkole średniej o profilu technik obuwnik – projekt i konstrukcja obuwia.Bardzo chciałem dowiedzieć się jak to zrobić, że z płaskich kawałków materiałów można zrobić buty.

Jakie masz plany wobec swojej marki? Czego spodziewasz się po targach WOW Fashion? 

Udział w targach jest dla nas dość istotnym elementem promocji naszej marki, gdyż jesteśmy młodą firmą na rynku i chcemy pokazywać  nasze produkty  i zachęcać do zakupu coraz większą liczbę klientów. Obecnie pracujemy nad rozszerzeniem naszej sprzedaży online po przez wprowadzenie modułu do panelu dla klientów ,, stwórz własny model obuwia , wymarzony kolor ,indywidualne pary butów-personalizwane.’’

Gdzie oprócz targów WOW Fashion  można znaleźć Twoje projekty?

Nasze buty można znaleźć na naszej stronie internetowej www.marshallshoes.eu jak i w mediach społecznościowych -instagram i facebook , jak również w nielicznych sklepach stacjonarnych w Polsce i Europie. Chciałbym aby nasza marka była rozpoznawalna na rynku modowym w kraju , w Europie , a nawet na świecie , jako produkty dobrej jakości –modne, wygodne buty ręczne wykonanie.

Interesują Cię zagraniczne rynki. Moda w Polsce chyba jeszcze odbiega od tych zagranicznych? 

Różnica , która kiedyś nas dzieliła od zagranicznych marek była ogromna , dzisiaj ta bariera jest bardzo mała lub też nie ma jej wcale. Produkujemy  bardzo modną odzież jak firmy zagraniczne i śmiem powiedzieć, że nie jednokrotnie w lepszej jakości . Mocno zauważa nas rynek zagraniczny gdzie wysyłane są nasze produkty , chcąc mieć produkt dobrej jakości.  W Polsce jeszcze większości wygrywa cena, nie zważając na jakość.

Na WOW Fashion pojawią się kobiety eleganckie, szykowne, znające najnowsze trendy. Czy znajdą coś dla siebie? 

Oczywiście, naszą markę kieruję do kobiet , które lubią ubierać się modnie z najnowszymi i aktualnymi trendami mody. Śledząc profile społecznościowe o tematyce modowej można  znaleźć dużo pomysłów do inspiracji , co będzie modne w nadchodzącym sezonie. Na pewno modne są teraz motywy zwierzęce, inspiracja ,,dzikim zachodem” obuwie kowbojskie, frędzle, ubrania w kolorach ziemi.

Na naszym wydarzeniu pojawi się wiele osób, które marzą o projektowaniu. Co poradziłbyś takim osobom?

Cóż można poradzić ludziom, którzy marzą o projektowaniu? Na pewno trzeba mieć pasję do tworzenia własnych projektów , dużo cierpliwości do słów krytyki ,które nie jednokrotnie wypowiedziane są aby zniechęcić do działań , widząc potencjał na sukces. Projektowanie to na pewno pasja ! Nie można patrzeć przez pryzmat dobrej płacy za pracę bo to dopiero zweryfikuje czas i talent i pomysły, to ciężka i kręta droga pod górę , a szczyt osiągniesz wtedy gdy ktoś powie ci ,,ŚWIETNA ROBOTA , TO JEST GENIALNE’’. Jeśli masz pasję i chcesz to robić , to musisz spróbować to robić . Efekty pracy przyjdą same. Krótko mówiąc ,, Żyj pasją , żyj modą’’

Dziękujemy za rozmowę i zapraszamy na stoisko marki na Targach WOW Fashion.

........
Targi WOW Fashion
1 września 2019 r.
PGE Narodowy

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion