Rozmowa z projektantką Magdaleną Dul

Magdalena Dul to właścicielka i kreatorka marki Malena Dul. Malena Dul powstała z marzenia, aby Kobiety mogły wyrazić swoją siłę i kobiecość. Kolekcja biżuterii, torebek i akcesoriów  wykonana jest z naturalnej skóry. Inspirowana geometrią, kolorem oraz  dziecięcą fascynacją do eksperymentowania. Wszystkie produkty marki wykonane są ręcznie, we wschodnim Londynie przez Magdalenę Dul. 

WOW Fashion: Magdalena, kiedy zrozumiałaś że chcesz być projektantką?

Magdalena Dul: Moją pasją od zawsze było i jest łączenie… kolorów, kształtów, smaków. Po zmianie miejsca zamieszkania na Londyn, postanowiłam zmienić również swoje zawodowe zżycie. Miałam przyjemność zgłębiać wiedzę dotyczącą architektury wnętrz. Jedne z zajęć, dotyczące tekstyliów prowadziła niezwykła osoba z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu swojego biznesu w świecie tekstyliów, zauważyła moja biżuterię, którą dotychczas tworzyłam dla siebie. To ona pierwsza dodała mi skrzydeł, wiele nauczyła i dała odwagi do tego, aby spróbować.

WOW Fashion: Kiedy tworzysz myślisz o kimś konkretnie czy ze swoją marką chcesz dotrzeć do wszystkich? 

Magdalena Dul: Marka kierowana jest do Kobiet, które czerpią przyjemność z podkreślania swojej indywidualności, temperamentu i kobiecości.

WOW Fashion: Twoja marka istnieje już jakiś czas, na jakim etapie jesteś teraz i jakie są Twoje plany na przyszłość? 

Magdalena Dul: Podnoszenie swoich kwalifikacji, pozyskiwanie nowych partnerów do współpracy. Otworzenie tu w Polsce swojej pracowni, ponieważ dotychczas moje prace powstawały w warsztacie w Londynie. Oczywiście uczestniczenie w wydarzeniach jak Targi WOW Fashion :)

WOW Fashion: To prawda już niebawem spotkamy się na targach mody WOW Fashion, czy udział w takim wydarzeniu jest atrakcyjny dla Twojej marki?

Magdalena Dul: Oczywiście. Udział w targach jest możliwością poznania ciekawych, inspirujących ludzi, nauką, szansą na rozwój.

WOW Fashion: Gdzie oprócz naszych targów można znaleźć Twoje kolekcje?

Magdalena Dul: Ponieważ Kobiety częściej niż mężczyźni poszukują biżuterii, galanterii w świecie online, staram się być obecna przede wszystkim w tym obszarze. Oprócz mojej strony korzystam z platform sprzedażowych takich jak Etsy. Chcąc dotrzeć również do Pań, które preferują zakupy w sklepach stacjonarnych, staram się również, aby moje kolekcje były dostępne w butikach, nad czym intensywnie pracuję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOW Fashion: Magdalena, Twoja biżuteria to połączenie niezwykłych kształtów, form i barw. Co jest Twoją największą inspiracją do tworzenia? 

Magdalena Dul: Dużo podróżuję zachwycając się światem. Z każdej wyprawy przywożę wiele pomysłów, inspiracji. Ponieważ od lat mieszkam w Londynie, nie ukrywam, ze wiele inspiracji czerpie z ‘’ulicy’’, szczególnie upodobałam sobie atmosferę wschodniego Londynu, który jest barwny, odważny i temperamentny.

WOW Fashion: Więc kierujesz się tym co jest teraz "modne" i noszone,  jak dostosowujesz się do ciągle zmieniających się trendów?

Magdalena Dul: Od zawsze zachwycały mnie produkty wykonywane z wysokiej, jakości skory. Stała się ona naturalnym wyborem materiału, z którym pracuje. Jest ponadczasowa. Duża wagę przywiązuje do jej wzoru, koloru, na tym polu staram się dotrzymywać kroku panującym trendom.

WOW Fashion: Pracujesz w Londynie i to z pewnością jest inny rynek modowy niż polski. Jaką widzisz największą różnicę między rynkiem mody w Polsce a za granicą?

Magdalena Dul: Trudno wypowiedzieć się na temat zagranicy, jest to dosyć pojemne słowo. Biorąc pod uwagę stolice mody takie jak Paryż, Nowy York czy Londyn, na pewno mają wiele do zaoferowania projektantom w kwestii kształcenia, nie tylko, jeśli chodzi o kunszt, ale również o prowadzenie biznesu modowego, począwszy od wprowadzenia marki na rynek, po stricte finansowe zagadnienia. Jedno jest pewne, od lat słyszę, ze Polki są pięknie, kobieco i modnie ubrane, znaczy to, że z naszą branżą modową jest dobrze.

WOW Fashion: Nad czym obecnie pracuje marka Malena Dul? Czym nas zaskoczysz w nowym sezonie?

Magdalena Dul: Obecnie pracuję nad nową kolekcją nietypowych torebek, z miękkiej skóry w smacznych, jesiennych, pastelowych kolorach.

WOW Fashion: Malena bardzo dziękujemy za rozmowę. Cieszymy się, że pojawisz się na naszych targach i że odwiedzający nasze wydarzenie będą mieli okazję zapoznać się z Twoją niebanalną biżuterią. Nasze wydarzenie to nie tylko możliwość zakupów produktów polskich projektantów, ale także szereg atrakcji skierowanych nie tylko dla konsumentów, ale również projektantów i osób, które dopiero myślą o własnym brandzie. Co poradziłabyś osobom, które marzą o projektowaniu?

Magdalena Dul: Żeby podążały za marzeniami. Że można wszystko. Żeby być wiernym swoim pomysłom, co nie znaczy, żeby nie słuchać opinii, ponieważ tworzymy dla innych.

Dziękujemy Magdalenie za inspirującą rozmowę. Po więcej zapraszamy na stoisko marki 1 września 2019 r. na Targach WOW Fashion na PGE Narodowym. Dołącz do święta mody!

..............
Targi WOW Fashion
1 września 2019 r.
PGE Narodowego

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion