Raport: wiemy, co Polacy najchętniej wybierają jesienią!

Wygoda, komfort, otulenie i kolory ziemi. Tak w skrócie można scharakteryzować rzeczy, które zagoszczą w jesiennej szafie. Domodi.pl sprawdza, w co w tym okresie ubierają się Polacy i czy ich wybory wpisują się w panujące trendy.

 

 

 

 

Jesień kojarzy nam się z płaszczami i kurtkami, ale okazuje się, że to nie one grają pierwsze skrzypce na zakupowej liście Polaków.  Domodi.pl sprawdza, po co najchętniej sięgamy kiedy za oknem pojawiają się pierwsze kolorowe liście.

Top 10 jesiennych wyborów Polaków!

Według danych* Domodi.pl to właśnie sukienki są najczęściej wybieranym elementem garderoby na przełomie września i października. W ich przypadku eksperymentujemy z kolorami, stawiając na kwiatowe wzory i zwierzęce patterny. Zaraz za nimi znajdują się kurtki na zmianę przeplatane płaszczami. Te ostatnie są wybierane zdecydowanie chętniej przez kobiety. A otulenie znajdujemy najczęściej w swetrach, które o prawie 50% wyprzedzają lansowane przez wybiegi i influencerów bluzy i stanowią 4% zakupów.

Polacy stawiają na kolorystyczną klasykę

Choć barwy jesieni są ciepłe i wyraziste, nie znajdują one odbicia w naszych szafach. Tak kobiety i jak mężczyźni najczęściej kupują ubrania w kolorze czarnym - dotyczy to ponad 40% decyzji zakupowych podejmowanych na przełomie września i października! Na drugim miejscu zadomowiła się szarość z wynikiem 13%, a zaraz za nią - biel z 10%. Brązy i beże, choć mocno związane z tą porą roku, zeszły na dalszy plan - stanowiąc niespełna 9% zakupów. Najchętniej widzimy je jednak w akcesoriach np. w postaci camelowych botków!

Kurtki w natarciu

Zdecydowanie bardziej nie wyobrażamy sobie jesieni bez kurtek. Wybiera je prawie 25% badanych użytkowników. I kobiety (39%) i mężczyźni (45%) w zdecydowanej większości stawiają na modele w kolorze czarnym (odpowiednio 39% i 45%) i szarym (analogicznie: 20% i 19%). W swoich wyborach Polki chętniej sięgają po odcienie zieleni (15%), a Polacy - czerwieni, w tym bordo (10%). Dużym zainteresowaniem u Panów cieszą się także chłodniejsze barwy niebieskie, w tym granat.

Płaszcze w mniejszości

Zakup płaszczy to nadal domena kobiet. Kupują je one prawie 10 razy częściej, niż mężczyźni. Stylowe trencze, luźniejsze prochowce czy dwurzędowe modele idealnie współgrają z botkami i pasują tak do eleganckich jak i sportowych stylizacji. W tym wypadku także bezsprzecznie króluje czerń, którą płeć piękna przełamuje beżem, brązem oraz zielenią. Panowie natomiast - pozostają w odcieniach klasyki - niebieskiego i szarości.
*Dane z Domodi.pl za okres wrzesień-październik 2018 r.
Źródło: Domodi.pl

 

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion