Plissé Womenswear wystawcą targów WOW Fashion

Plissé Womenswear to nowa marka na polskim rynku, która oferuje doskonałe jakościowo damskie ubrania, uszyte z najlepszych naturalnych materiałów. Marka oferuje klasyczne kroje skierowane do kobiet, które chcą wyglądać profesjonalnie i z klasą. Na targach WOW Fashion Plissé zaprezentuje swoją pierwszą kolekcję, w której znajdą się m.in. sukienki z włoskiej wełny oraz jedwabne koszule. Projektant Szymon Kamiński w rozmowie podzielił się z nami planami i inspiracjami marki.

 Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z branżą odzieżową?

Myśl o założeniu własnej marki modowej chodziła mi po głowie już kilka lat temu, wskutek obserwacji rynku modowego i spostrzeżenia, że praktycznie brak jest klasycznych, ponadczasowych ubrań dla kobiet, uszytych z dobrych, naturalnych tkanin i z dbałością o jakość. Na poważnie zajęliśmy się tematem w połowie roku 2018, zaś owoce naszej pracy, marka Plissé Womenswear, ujrzała światło dzienne w czerwcu tego roku.

Do kogo kierujesz swoją markę? 

Naszą markę kierujemy do kobiet w każdym wieku poszukujących eleganckich ubrań z naturalnych materiałów, o ponadczasowych krojach, które jednocześnie podchodzą w sposób krytyczny do oferty marek modowych z segmentu „premium”, często oferujących odzież o nieadekwatnym stosunku ceny do jakości.

Jaki masz plan na jej dalszy rozwój?

W najbliższych miesiącach chcemy skupić się na poszerzaniu oferty naszych produktów – chcemy wprowadzić zarówno nowe kroje jak i materiały – oprócz używanych już przez nas wełen i jedwabi planujemy szyć ubrania z bawełny oraz lnu, planujemy też wprowadzenie do oferty swetrów. Liczymy na to, że dzięki dialogowi z naszymi klientkami dowiemy się czego brakuje im na rynku, jakie jest ich zapotrzebowanie, czy jakie cechy mają ich wymarzone produkty i będziemy mogli na to zapotrzebowanie odpowiedzieć. W dalszej przyszłości chcielibyśmy też, aby nasza oferta była bardziej kompleksowa: marzą nam się dodatki takie jak np. apaszki, buty, akcesoria skórzane.

Gdzie można znaleźć Wasze kolekcje?

W chwili obecnej nasze kolekcje są dostępne na naszej stronie internetowej https://plisse-womenswear.pl, planujemy również pojawiać się na wybranych targach modowych.

 Skąd czerpiesz inspiracje?

Stworzyliśmy naszą markę z potrzeby, którą sami dostrzegliśmy i wiemy że nie jesteśmy w tej potrzebie osamotnieni: chcieliśmy kupić eleganckie i dobre jakościowo ubrania, które moglibyśmy nosić do pracy, ale też na każdą inną okazję. Można powiedzieć, że dobrze znamy naszych klientów, bo są oni tacy jak my. Dlatego też pracując nad naszymi kolekcjami, zastanawiamy się co sami chcielibyśmy nosić, czy też co chętnie nosiliby nasi znajomi i takie rzeczy staramy się tworzyć.

 Co w segmencie modowym jest teraz "modne", jak dostosowujesz się do ciągle zmieniających się trendów?

W Plissé nie skupiamy się na podążaniu za trendami i chwilową modą. Chcemy tworzyć rzeczy, które są ponadczasowe i zawsze wyglądają z klasą – takie, które wyjęte z szafy za 5 czy 10 lat nadal będzie można spokojnie na siebie założyć, a nie śmiać się z nich, jak dzisiaj śmiejemy się z niektórych szalonych trendów z lat ’80 czy ’90. Wierzymy natomiast, że jeśli ktoś chce wyglądać bardziej „trendy” w naszych ubraniach, może zawsze odmienić ich charakter odpowiednimi dodatkami, czy też sposobem, w jaki dane ubranie nosi (pomyślcie o tym ile obliczy może mieć zwykła biała koszula – wszystko zależy od tego jak i z czym ją nosimy).

 Czym jest dla Ciebie udział w targach?

Działamy wyłącznie w internecie, dlatego też targi są dla nas świetną okazją do zaprezentowania się klientkom, które mają obawy przed zamówieniem ubrań w naszym sklepie internetowym, bez wcześniejszego ich obejrzenia czy przymierzenia. Podczas targów mamy również możliwość pokazania klientkom niewizualnych walorów naszych produktów, takich jak przyjemny chwyt tkaniny czy też komfort związany z noszeniem ubrań uszytych z naturalnych materiałów. Targi to też doskonała okazja, aby porozmawiać z naszymi klientkami – poznać ich oczekiwania i potrzeby, dowiedzieć się jak możemy poprawić naszą ofertę, ale też jest to okazja dla nas, aby opowiedzieć więcej o nas i naszej filozofii, dać się poznać.

 Nad czym obecnie pracujesz?

Obecnie intensywnie pracujemy nad kolejnymi produktami – tym razem na jesień i zimę.

Dziękujemy za rozmowę i zapraszamy na stoisko marki na targach.

..........
Targi WOW Fashion
1 września 2019 r.
PGE Narodowy

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion