Monika Cieśluk o swojej marce My Image Art

Romantyczna dziewczyna, niepokorna buntowniczka, kapryśna księżniczka? Monika Cieśluk chce Ci pokazać jak wyjątkową, spełnioną i świadomą swego piękna jesteś kobietą. Promując indywidualizm oraz trend posiadania jakości a nie ilości, tworzy kobiece kreacje w doskonałej jakości i ponadczasowym designie. O ich formie i stylu decydują, wyselekcjonowane tkaniny, z których powstają kolekcje wpisujące się w klimat stylu glamour. Wszystkie skrojone na miarę kobiecych oczekiwań. Z nami projektantka podzieliła się swoimi inspiracjami i planami na przyszłość. 

 

Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z projektowaniem

W zasadzie całe dorosłe życie byłam związana z modą, ale nigdy zawodowo. Traktowałam ją jak dobrą przyjaciółkę i wymagającego partnera. O projektowaniu zaczęłam myśleć za namową licznych znajomych.  Chęć tworzenia zawsze gdzieś mi towarzyszyła ze względu na to, że idąc do przysłowiowej sieciowki nigdy nie mogłam znaleźć tego co wymyśliłam sobie w głowie. Zawsze było coś co bym zmieniła i ulepszyła i tak właśnie  robiłam. Poprawiałam, przerabiałam, zmieniałam i w  końcu stwierdziłam, że to dobry pretekst by stworzyć kolekcje na miarę swoich oczekiwań. Tak powstało kilka pierwszych projektów, które potem stały się kluczem do budowania filozofi mojej marki. 

Do kogo kierujesz swoją markę?

Do kobiet świadomych swego piękna, odważnych, wyjątkowych, ceniących indywidualizm i jakość.  Lubiących klasykę, ale i modę w stylu Glamour. Takich które lubią podkreślać swoją kobiecość i są świadome atutów swojego ciała.

Jaki masz plan na jej dalszy rozwój?

Moim marzeniem jest otwarcie własnego, niewielkiego atelier,  w którym w trakcie spotkań przy kawie będę mogła osobiście poznać  potrzeby każdej odwiedzającej mnie kobiety.  Dzięki temu pomóc  dopasować wybrany model do jej figury, charakteru,  temperamentu i okazji.  Oszczędza to frustracji i rozczarowań przy zakupie ubrania od którego oczekujemy, że będzie leżało na nas tak jak na modelce czy manekinie. Taki rodzaj współpracy daje zadowolenie i satysfakcję obu stronom.  Każda z nas jest inna i tą indywidualność szanuję i podkreślam.

 Gdzie można znaleźć Twoje kolekcje?

W tej chwili kolekcja jest dostępna w butiku Slow Concept Store w warszawskim Atrium Promenada a od września również w butiku This is it mieszczącym się w Koneserze na warszawskiej Pradze.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Film, sztuka, ulica trudno to określić. Przede wszystkim słucham i obserwuję kobiety. Lubię im się przyglądac i ubierać je w wyobraźni. Najchętniej w bardzo eleganckie, kobiece sukienki: kolorowe, błyszczące lub monochromatyczne, ale wydobywające ich piękne kształty.

Co w segmencie modowym jest teraz "modne", jak dostosowujesz się do ciągle zmieniających się trendów?

Pewne klasyki  się nie zmieniają a raczej ciągle są na topie. Gonienie wciąż za tym co pokazały światowe wybiegi to szaleństwo. Ważne żeby znaleźć swój styl swoją niszę i temu być wiernym i w tym prawdziwym.

 Jaką widzisz różnicę pomiędzy branżą modową w Polsce a za granicą?

Polscy projektanci są naprawdę dobrzy w tym co robią. Bardzo zwracają uwagę na jakość i tkanin i  wykonania projektu. Są bardzo świadomi oczekiwań swoich klientów. Może jeszcze jesteśmy mniej odważni i mniej kolorowi na tle innych europejskich stolic, ale bardzo szybko się to zmienia.

 Czym jest dla Ciebie udział w targach?

To przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu. Wymiana doświadczeń, zwiększenie rozpoznawalności i przede wszystkim możliwość prezentacji marki szerszemu  gronu  odbiorców. Swoisty sposób przywitania się z moimi odbiorcami.

Nad czym obecnie pracujesz?

Kończę kolekcję na sezon jesień/zima 2019 i będzie to bardzo ciekawa i intrygująca mieszanka kroju i barwy. Ją właśnie zaprezentuję na nadchodzących targach WOW fashion.

Co poradziłabyś/poradziłbyś osobom, które marzą o projektowaniu?

Zdobywaj doświadczenie, wyznaczaj cele, bądź wierny swojej idei, nie zrażaj się i daj sobie szansę na bycie kimś wyjątkowym. Czyli zamykając to w jednym powiedzeniu odważ się spełniać marzenia. “Generalnie rzecz biorąc, chodzi o to, że chcąc stać się kimś, kim nigdy wcześniej się nie było, należy robić coś, czego nie robiło się nigdy wcześniej.”

Dziękujemy za rozmowę. Zapraszamy na stoisko marki na targach WOW Fashion.

........
Targi WOW Fashion
1 września 2019 r.
PGE Narodowy

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion