Wywiad z pomysłodawczynią marki La Catrina

1. Skąd pomysł na markę ?

W moim życiu wszystko dzieje się naturalnie i dosyć spontanicznie .
Dwa lata temu wzięłam nożyczki w rękę i po prostu wycięłam sukienkę. Tak to się zaczęło . Jestem samoukiem . Tworze bez formy . Talent i tzw smykałke odziedziczyłam po mamie , która zawsze szyła i jest czarodziejką w tym temacie . W moim życiu zawsze rządzi pasja ! Emocje jakie towarzyszą mi w trakcie tworzenia unoszą mnie do góry .
Moda to nie tylko ubiór to odzwierciedlenie stanu ducha.

2. Kim jest klient marki ?

W mojej twórczości nie ma granic dlatego kieruje swoje projekty do wszystkich którzy po prostu lubią się ciekawie ubrać . Uwielbiam wszystkie style modowe . W moich kolekcjach można znaleźć suknie balowe i małą czarną . Garnitur i kurtke jeansową. Największa przyjemność sprawia mi łączenie stylów . Zabawa formą i kolorami dlatego moimi klientkami są najczęściej osoby odważne , chcące podkreślić swoją osobowość . Tworze w pojedynczych egzemplarzach. Dostajesz rzecz jakby uszytą tylko dla Ciebie co podwaja Twoją wyjątkowość . Bo .. Największa wartością jest bycie sobą

3. Plany na dalszy rozwój ?

Działam z dnia na dzień więc planowanie nie jest moją mocną stroną . Nie ukrywam że od strony marketingowej jestem w tyle . Tworzę markę sama i praktycznie wszystko robię sama z pomocą krawcowej . Jestem na początku drogi więc z lekkim dystansem i jeszcze niedowierzaniem wchodzę w ten świat . Dużo pracuje . Obserwuje . Nabieram rozpędu i wiary w przyszłość .. jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to chciałabym otworzyć własny butik w większym mieście

4. Gdzie można znaleźć produkty marki La Catrina?

Moje projekty dostępne są w butiku Polscy Projektanci w CHKrupowki 40 w Zakopanem @polscyprojektanci.com. Oczywiście mam stronę int catrinafashion.pl Sporo działam na instagramie lacatrina_modaautorska. Zapraszam

5. Skąd czerpie Pani inspiracje ?

Inspiracją dla mnie chyba jest moja własna kreatywność . To co mam w sercu i w głowie przenosze na moje projekty . To materiał podpowiada mi formę a muzyka nadaje styl . Tak muzyka .. pięknie otwiera bramy kreatywności . Często Sama Jestem zaskoczona jakie cuda można wyczarować z materiału. Artysta tworzy jeden jedyny obraz tak samo ja wyczarowuje jedną taką kreacje .. niepowtarzalną. Jest to proces twórczy, nie odtwórczy. Na nikim się nie wzoruje .. po prostu to czuję. Jestem La Catrina .. Meksykańska kolorowa postać symbolizująca smierć . Dużo mnie z nią łączy ale co najpiękniejsze to kocham ten cały meksyk w mojej twórczości .. falbany koronki wzory kolory . Jestem zaskoczona tą całą ekspresją emocji która mogę puścić dalej..

6. Jak na sytuację firmy wpłynęła pandemia?

Myślę że pandemia wpłynęła istotnie na świat mody i nie wydaje mi się że korzystnie, zwłaszcza dla mnie. Zakupy w większości przeniosły się do Internetu. nie jest to komfortowa sytuacja dla mnie gdyż tworzę pojedyncze egzemplarze i ciężko mi jest to sprzedawać w Internecie . Lubię mieć kontakt z klientem. Trzeba przymierzyć i poczuć się w tym wyjątkowo. Mogę wtedy uszyć na miarę. Dla mnie jest to ograniczenie ale może będę musiała to zmienic . Mam nadzieję że powoli wszystko wróci do normy chociaż ciężko powiedzieć co w dzisiejszych czasach znaczy..norma.

7. Planuje Pani poszerzenie oferty La Catrina o dodatkowe produkty?

W mojej ofercie można znaleźć prawie wszystko. Jak już mówiłam moja twórczość nie zna granic i sama jestem ciekawa co wykreuje . Ciagle pracuję i chce się rozwijać wiec na pewno chciałabym poszerzać ofertę nawet o kolekcje męska, suknie ślubne , torebki a nawet bieliznę ale wszystko w swoim czasie.

8. Co mogłaby Pani doradzić osobą, którze zaczyną w branży fashion?

Tworzenie marki pięknie gdy rodzi się z miłości i pracy ale fundamentem jest pasja. Oczywiście każdy ma inny potencjał. Ważne by go pielęgnować. Moja marka nie jest idealnym przykładem. Jeszcze dużo jej brakuje ale z głębi serca mogę Wam poradzić by przede wszystkim kierować się intuicją. Realizować swoje pasje. Angażowac się z całych sił nawet gdy czasem pojawia się zwątpienie. Nie wolno się poddawać . Trzeba wierzyć w Siebie i w swoje przekonania. Każdy z nas jest inny. Nie ma ideału. Pokazuj światu swoją prace nawet gdy nie jest to doskonałe ale na pewno jest to wyjątkowe. Zawsze idź na przód ..

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion