Właścicielki marki Kovalowe o sukcesie firmy

1. Twórczynie marki Kovalowe, które łączy nie tylko miłość do mody, ale również więzy krwi. Skąd pomysł na założenie firmy? Od zawsze to był Wasz cel?

Pomysł na własną firmę KOVALOWE powstał na studiach, w Krakowie. Ewelina studiowała Projektowanie Ubioru (SAPU) w KSA, natomiast ja - Justyna – Zarządzanie Kulturą i Mediami oraz Finanse na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ewelina od dziecka interesowała się modą i zaczęła samodzielnie szyć jako nastolatka, dlatego w późniejszych latach wybrała szkołę średnią związaną z branżą modową, a następnie Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru (KSA). Ja natomiast (Justyna) swoją przyszłość wiązałam z marketingiem, public relations, reklamą. Od najmłodszych lat interesowałam się dziennikarstwem – czytałam wszystkie magazyny modowe. A więc miłość do mody była w każdej z nas, jednak oddziaływała na dwa różne sposoby. Aż w końcu, trzy lata temu, połączyłyśmy nasze dwie siły w jedną i tak powstało KOVALOWE (nazwa od naszego nazwiska Kowal). W naszym duecie Ewelina jest stroną artystyczną, natomiast ja zajmuje się sprawami organizacyjnymi, marketingowymi itd.

2. Od początku Waszej działalności w 2018r. KOVALOWE zrobiło gigantyczny krok. Pokazy mody podczas Fashion Week, publikacje w najlepszych magazynach i mnóstwo zdobytych nagród, to efekt Waszej ciężkiej pracy. Jakie macie plany na następne działania?

Jesteśmy wdzięczne za wszystko, co na ten moment udało nam się osiągnąć. Cieszymy się, że nasza praca jest doceniana i podoba się naszym Odbiorcom. Planów mamy bardzo wiele, jednak z pokorą, krok po kroku dążymy do wyznaczonych celów. Jednym z naszych marzeń jest pokaz mody w Dubaju – mamy nadzieję, że uda nam się kiedyś dotrzeć tam z kolekcją. Za chwilkę ruszamy z własnym sklepem internetowym, a następnie będziemy tworzyć naszą przestrzeń stacjonarną w Rzeszowie. Już możemy zdradzić, że w 2022 roku ukaże się nasza mini kolekcja sukien ślubnych - będzie dużo klasyki, ciekawej konstrukcji, plisowania – czyli 100% w naszym stylu.

3. Wygrałyście pierwszą edycję konkursu WOW Fashion Awards. Co się zmieniło po udziale w wydarzeniu?

Przede wszystkim bardzo uwierzyłyśmy w siebie i swoje możliwości. Statuetka „Odkrycie Roku” jest z nami codziennie, w naszym biurze, stoi na honorowym miejscu i przypomina nam o tych pięknych chwilach. Wygrana dała nam dużo motywacji do dalszego działania, ale też sam udział w konkursie umożliwił poznanie Osobistości ze świata mody. Cieszymy się, że będziemy mogły ponownie wystąpić podczas Wow Fashion Select 2021.

4. Czy czas pandemii wpłynął na działalność KOVALOWE?

Przez cały okres pandemii skupiłyśmy się mocno na pracy oraz na tworzeniu kolekcji, dzięki temu udało nam się przetrwać ten ciężki czas. Kolekcja „Crystal” powstawała właśnie w tym okresie, dlatego naszym przesłaniem było ukazanie optymizmu, nadziei oraz aktywnego powrotu do życia – o czym każdy z nas marzył. Pandemia nauczyła nas, że nic w życiu nie jest zagwarantowane oraz pewne, a nasze plany w jednej sekundzie mogą runąć. Oczywiście, nadal tworzymy plany długoterminowe, jednak z uwzględnieniem nie tylko planu B, ale i C, i D 😊

5. Co Was najbardziej inspiruje do tworzenia kolekcji?

Inspirują nas kobiety, dla których tworzymy nasze stroje. W kolekcji „Woman” inspirowałyśmy się sylwetkami kobiet, które podkreśliłyśmy poprzez zastosowanie rozwiązań konstrukcyjnych. Każdy strój ukazuje inną cechę kobiety - to nasz ukłon w ich stronę - każda z nas jest silna i wyjątkowa. Ponadto inspirują nas podróże, historia, sztuka, muzyka. Bardzo lubimy lata ubiegłe - stąd pomysł na kolekcję New Romantic, w której ukazałyśmy lata 80-te w nowoczesnym wydaniu.

6. Czym wyróżnia się KOVALOWE?

Zależy nam, aby przede wszystkim wyróżnić się kunsztem krawieckim oraz jakością. Bardzo zwracamy uwagę na dobre odszycie oraz wykończenie odzieży. W swoich projektach stawiamy na kobiecość połączoną z elegancją poprzez właściwe dobrane kroje, materiały i dodatki. Na co dzień spotykamy się z wieloma kobietami, dla których tworzymy kreacje, bardzo lubimy rozmawiać z nimi i pokazywać im atuty sylwetki. Tworzymy dla wszystkich kobiet, bez względu na rozmiar, wiek itd. Pragniemy, aby w naszych strojach kobiety czuły się wyjątkowe. Nasza marka jest od kobiet – dla kobiet.
Ponadto cechą charakterystyczną naszej marki są plisowania. Co roku, ukazujemy nową odsłonę plis. Nasze klientki często wybierają stroje właśnie z zastosowaniem plisowań w formie detalu.

7. Z jakimi ograniczeniami musiałyście się zmierzyć na drodze swojej kariery?

Naszym głównym ograniczeniem, jest za krótka doba :D A tak na poważnie…ze wszystkimi ograniczeniami, które nas spotykają na różnych płaszczyznach naszej działalności, staramy sobie zawsze poradzić i wymyślać inne rozwiązania. Przytoczymy jedno ograniczenie, które w ostatnich miesiącach mocno nas dotknęło, a mianowicie - nie dawanie szans małym firmom, jeśli chodzi o współpracę z producentami tkanin. To bardzo przykre, dlatego jeden z naszych pomysłów na ten moment musiałyśmy odpuścić.

8. Czym dla Was jest moda?

Moda jest dla nas formą sztuki, którą ukazujemy i za pomocą, której możemy wyrazić siebie – swoją duszę. Każda nasza kolekcja zawiera przesłanie, które chcemy przekazać naszym Odbiorcom. To jest dla nas najważniejsze.

9. 5 września będziemy mieli okazję podziwiać kolekcję KOVALOWE podczas WOW Fashion Select. Zdradzicie, czego mogą spodziewać się nasi uczestnicy?

Ukażemy dużo błysku oraz kolorów. Po raz pierwszy zrezygnowałyśmy całkowicie z koloru czarnego. W kolekcji „Crystal” postawiłyśmy na mocny akcent kolorystyczny oraz kryształy. Oczywiście, pojawią się również plisy - nasz znak rozpoznawczy. Tym razem zaprezentujemy plisowania farbowane grzbietowo na kolor kobaltowy oraz różowy. Do zobaczenia! 😊

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion