Korkosquad wystawcą na WOW Fashion.

Korkosquad to polska marka produkująca akcesoria z naturalnego korka takie jak worki, nerki, torebki, portfele, a nawet biżuterię. Większość produktów, szyta jest z przepięknych żakardów oraz innych materiałów przywożonych z dalekich podróży, które powstają w kilku egzemplarzach. Etnograficzne wzory, ekologiczny korek, podszewki impregnowane naturalną żywicą i perfekcyjne, polskie wykonanie. Tym charakteryzuje się Korkosquad. Zaletą produktów z korka jest ich lekkość, odporność na wilgoć, a ponieważ zalicza się również do grupy najbardziej trwałych materiałów organicznych, możecie być pewni, że produkty z metką Korkosquad, posłużą Wam naprawdę na długo.

Kiedy rozpoczęła się Wasza przygoda z projektowaniem?

Uwielbiamy podróżować i właśnie rok temu w trakcie pobytu w Hiszpanii, kupiliśmy kilka drobiazgów wykonanych z korka, jako upominki dla naszych znajomych. Na zachodzie Europy, korek jest powszechnie wykorzystywany do produkcji różnego rodzaju rzeczy, w Polsce nie jest jeszcze znanym materiałem. Postanowiliśmy to zmienić. I tak powstała  marka Korkosquad. Tak naprawdę nie planowaliśmy zakładać firmy z branży modowej, ale jak widać życie potrafi zaskakiwać.

 Do kogo kierujecie swoją markę?

Nasze akcesoria są ekologiczne. Korek jest naturalnym, organicznym materiałem idealnym dla alergików i osób, dla których dbanie i odpowiedzialność za środowisko naturalne jest ważnym aspektem życia. Nasi klienci to osoby ceniące wysoką jakość, estetykę wykonania i oryginalne wzornictwo.

 Jaki masz plan na jej dalszy rozwój?

Jesteśmy bardzo młodą marką, dlatego w tej chwili stawiamy duży nacisk na to, aby wyjść z naszym produktem, pokazać się szerszej grupie odbiorców. Oprócz poszerzania naszego asortymentu, zależy nam, aby klient mógł zobaczyć nasze produkty na żywo. W niedalekiej przyszłości pojawimy się na targach modowych. Prowadzimy rozmowy z Concept storami w całej Polsce. W przyszłości planujemy stworzyć własny sklep stacjonarny.

 Gdzie można znaleźć kolekcje Korkosquad?

Obecnie nasze akcesoria można zobaczyć w naszym sklepie internetowym korkosquad.pl, wkrótce w innych miejscach stacjonarnych  i platformach sprzedażowych. Zapraszamy też na nasze social media na instagramie i facebooku.

 Skąd czerpiecie inspiracje?

Z podróży. Materiały i dodatki dobieramy osobiście. Większość z nich przywozimy z dalekich krańców Świata. Pakujemy swój dobytek w jeden plecak, a w drugim przywozimy materiały, często ręcznie tkane, nie spotykane na polskim rynku. Dlatego większość naszych wyrobów jest limitowana- powstają tylko w kilku egzemplarzach. Po powrocie dobieramy dodatki do przywiezionych tkanin i tak powstają nasze akcesoria. Podczas fazy projektowania, staramy się „zamknąć” w naszych produktach wspomnienia i energię tych pięknych miejsc.

 Co w segmencie modowym jest teraz "modne", jak dostosowujecie się do ciągle zmieniających się trendów?

Szczerze mówiąc nie stawiamy sobie za główny punkt, aby projektować nasze dodatki podążając za światowymi trendami. Postawiliśmy sobie za cel, aby nasze akcesoria wprowadziły nieco kolorytu i wzorów w stylizacje i out fity naszych klientów. Na pewno widocznym trendem jest ekologia, wykorzystywanie organicznych i naturalnych materiałów. Co raz więcej świadomych konsumentów, wybiera marki, które szyją w Polsce w małych manufakturach. Bardzo cieszy nas to podejście i Korkosquad wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.

 Jaką widzicie różnicę pomiędzy branżą fashion w Polsce a za granicą?

Za granicą ludzie mają odważniejsze stylizacje, którymi wyrażają siebie. Polacy ubierają się dobrze, ale zaobserwować można pewną zachowawczość. Cieszymy się jednak, że zaczyna się to zmieniać i w naszych szafach co raz częściej znajdziemy  więcej kolorów, materiałów o różnych teksturach. Bawimy się modą i jesteśmy bardziej odważni. Dzięki temu polskie ulice stają się bardziej kolorowe i radosne.

 Czym jest dla Was udział w targach?

Wow fashion jest jednym z pierwszych wydarzeń, na którym pokażemy się szerszej publiczności. To dla nas nowe doświadczenie. Po raz pierwszy staniemy wśród znanych i lubianych marek, porozmawiamy z klientami i będziemy mogli zaobserwować ich reakcje na produkty Korkosquad. Jesteśmy bardzo podekscytowani.

 Nad czym obecnie pracujecie?

W tej chwili kładziemy duży nacisk na promocje marki. Tworzymy również dwie duże kolekcje, które zaprezentujemy w 2020 roku.

  Co poradziłbyś osobom, które marzą o projektowaniu?

Nie bójcie się, podążajcie za swoimi marzeniami. Początki są bardzo ciężkie i trudne (coś o tym wiemy), ale jeżeli naprawdę chcecie się w tym realizować, macie na siebie pomysł- zróbcie to! Ważne, aby być sobą i wierzyć w swój sukces.

Dziękujemy za rozmowę.

.......
Targi WOW Fashion
1 września 2019 r.
PGE Narodowy

 

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion