Jakie plany ma Angelika Józefczyk?

Angelika Józefczyk tworzy markę dla kobiet lubiących eksperymentować z kolorem i fakturą ubrań. Projektantka współpracuje z gwiazdami oraz uznanymi osobami ze świata muzyki, filmu, teatru i telewizji. Ubrania z metką Angelika Józefczyk są kojarzone z doskonałą konstrukcją, oryginalnymi pomysłami, pięknymi detalami i tkaninami. Oryginalny koncept, gra kolorów, użytkowość. Elementami wyróżniającymi projektowane kolekcje są ręcznie plisowane tkaniny oraz autorskie druki widoczne m.in. na sukienkach, kurtkach czy płaszczach. Oferta jest podzielona na dwie linie – codzienną oraz

premium (garnitury i kreacje wieczorowe). W rozmowie z nami podzieliła się planami swojej marki na przyszłość.

Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z projektowaniem?

Od kiedy pamiętam byłam zafascynowana pięknym i artystycznym światem mody. Od zawsze rysowałam, malowałam interesowałam się również marketingowym aspektem mody. Na pierwszym roku studiów ekonomicznych postanowiłam ukierunkować i podjęłam decyzje o zaocznych studiach na kierunku projektowanie ubioru w MSKPU w Warszawie.

 Do kogo kierujesz swoją markę?

Tworzę markę dla kobiet ceniących w ubraniach jakość oraz konstrukcję modelującą sylwetkę. Tworzę kolekcje oraz projekty indywidualne które są kierowane do kobiet lubiących eskperymentować z kolorem i fakturą ubrań

 Jaki masz plan na jej dalszy rozwój?

Nie przerwanie chcę rozwijać się i “dorastać” w zawodzie projektanta - człowiek nieustannie się uczy i zaskakuje stając się lepszy w tym co robi, tym bardziej że jest to moja pasja. Planuję własny pokaz oraz otwarcie butiku w Warszawie oraz Łodzi.

 Gdzie można znaleźć Twoje kolekcje?

Większość modeli z kolekcji prezentowanych po pokazach jest dostępna w moim butiku online - www.angelikajozefczyk.com oraz w butikach partnerskich m.in. w Łodzi, Krakowie, Białymstoku oraz Zakopanem.

 Skąd czerpiesz inspiracje?

Nieprzerwanie jest to sztuka, architektura… ciekawość Świata.

 Co w segmencie modowym jest teraz "modne", jak dostosowujesz się do ciągle zmieniających się trendów?

Trendy zmieniają się co sezon oraz z sezonu na sezon zauważam że w zasadzie “wszystko jest modne” trendy zazwyczaj są bardzo różnorodne, ciężko za nimi nadążyć, dlatego kieruje się zasadą że każda osoba powinna poznać siebie, swój typ sylwetki, poznać kolory które eksponują jej naturalną urodę i te wyznaczniki uznać jako “własne ponadczasowe trendy”.

  Jaką widzisz różnicę pomiędzy branżą modową w Polsce a za granicą?

Granica z roku na rok jest coraz cieńsza, jednak jak to nazywamy “za granicą” mamy więcej zabawy modą. Jest również więcej możliwości zaprezentowania swojej twórczości na wydarzeniach branżowych docierając do szerszej publiczności oraz środowiska branżowego.

 Czym jest dla Ciebie udział w targach?

Udział w targach premium jest dla mnie mozliwością osobistego spotkania z ludźmi którzy są zwolennikami wysokiej jakości oraz lubią bawić się trendami w “modny” sposób.

  Nad czym obecnie pracujesz?

Od tego sezonu pojawił się w moich kolekcjach podział na linię casual oraz premium. Pracuje nad rozwojem tych dwóch linii.

Co poradziłabyś/poradziłbyś osobom, które marzą o projektowaniu?

Wytrwałości w pogoni za marzeniami i przede wszystkim pokory w zawodzie który wybrali. Poznanie specyfiki zawodu projektanta od podstaw - krawiectwa, to bardzo ważne. Poszukiwania ciągłych inspiracji i podróży które otwierają umysł i poszerzają nasze horyzonty i dają nam nowe inspiracje.

Dziękujemy za rozmowę. Zapraszamy na stoisko marki na Targach WOW Fashion oraz na  3 odsłonę Pokazu Mody o na Scenie Głównej o godzinie 17.30.

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion