Dlaczego warto wybierać polskie marki?

Chyba każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że przez to co nosimy, jak wyglądamy, wyrażamy siebie. Ubranie jest nieodzownym elementem naszej codzienności. Odpowiednio dobrana sukienka potrafi zdziałać cuda podkreślając kobiece atuty, a dobrze skrojony garnitur dodaje pewności siebie każdemu mężczyźnie.

 Codziennie podejmujemy wiele decyzji zakupowych, które mają wpływ na funkcjonowanie firm odzieżowych. Wydając swoje pieniądze na produkty polskiego pochodzenia, wpływamy na rozwój gospodarki naszego kraju. Dlaczego warto wspierać polską modę?

Jak twierdzą eksperci - bardzo zauważalny jest trend tworzenia marek w oparciu o zasady zero waste. Coraz więcej firm modowych przywiązuje wagę do idei zrównoważonego rozwoju. Oto najważniejsze powody dla których coraz częściej wybieramy produkty z metką „Made in Poland”.

Jakość. Dla nikogo nie powinno być tajemnicą, że ubrania dostępne w popularnych sieciówkach nie są najwyższej jakości. Masowi producenci szyją odzież według jednego wzorca. Wprawdzie takie ubrania podążają za najnowszymi trendami, ale nierzadko służą nam tylko na chwilę. Tańsza cena niejednokrotnie jawi się więc jako nietrafiona inwestycja. Odzież, buty, dodatki, tworzone przez mniejszych producentów, są przede wszystkim wyższej jakości ze względu na fakt ograniczonej produkcji.

Oryginalne projekty. Nie chodzi o to, by zostać zauważonym, lecz o to, by zostać zapamiętanym. Unikalne, kreatywne stylizacje pozwalają nam wyróżnić się z tłumu. Kupując produkty od polskiego projektanta niwelujesz ryzyko powtórzenia dokładnie tej samej stylizacji u osoby przypadkowo spotkanej na ulicy.

Slow Fashion. Zdecydowana większość polskich projektantów szyje ubrania z materiałów od lokalnych dostawców i prowadzi produkcję na terenie naszego kraju. W dobie rosnącej świadomości na temat racjonalnej konsumpcji, takich określeń jak slow fashion, cruelty free, moda ekologiczna czy fair fashion, dobrze jest dokonywać właściwych wyborów i wspierać uczciwą modę oraz proekologiczne działania podejmowane przez polskie marki.

Wyjątkowe historie. Polscy twórcy bardzo często opowiadają nietuzinkowe historie za pomocą swoich kolekcji. Rodzime firmy, maszyny do szycia przekazywane z pokolenia na pokolenie, materiały pozyskiwane od lat od tych samych, lokalnych dostawców – właśnie takie aspekty składają się na piękne, autentyczne historie, które tworzą tożsamość marki i chwytają za serce lojalnych klientów.

Jeżeli Twoim marzeniem jest poznać projekty polskich marek, liderów w swojej branży, zobaczyć pokaz mody na żywo - masz wyjątkową okazję doświadczyć tego wszystkiego i wiele więcej podczas tegorocznych Targów WOW Fashion. Już 1 września Stadion Narodowy wypełni się tysiącami ubrań, butów, dodatków i akcesoriów. Nie może Cię zabraknąć!

Źródło: Shopping life i Modowe Inspiracje- Patroni Medialni Targów WOW Fashion

.................................
Targi WOW Fashion
1 września 2019 r.
PGE Narodowy

Newsletter
Powiadomimy Cię o wszelkich nowościach związanych z WOW Fashion